Klimek Nieruchomości
Sp. z o.o.

Biuro w Skarżysku-Kamiennej
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 41 252 87 30
biuro@klimek-nieruchomosci.pl

Plac Floriański 3
26-110 Skarżysko-Kamienna


Biuro w Szydłowcu
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 794 906 019
dorota.krupa@klimek-nieruchomosci.pl

1-go Maja 3
26-500 Szydłowiec


Księgowość
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 12:00 do 16:00

tel.: 41 252 87 42
ksiegowosc@klimek-nieruchomosci.pl


Dział techniczny
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 41 252 87 45
techniczny@klimek-nieruchomosci.pl


Jak dobrze mieć sąsiada

Czy obowiązki zarządcy nieruchomości powinny ograniczać się jedynie do przeprowadzania remontów, wymiany żarówki na klatce schodowej albo prowadzenia księgowości?

My czujemy że nie i w naszych działaniach idziemy dalej. Widzimy nasz ogromny potencjał w integrowaniu mieszkańców, zwiększeniu ich zaangażowania zarówno w życie wspólnoty mieszkaniowej jak i osiedla, miejscowości. Dlatego też cieszymy się z naszej współpracy z Fundacją Ludzie z Natury, dzięki której w okresie wakacyjnym 2023 udało nam się przeprowadzić cykl 6 pikników międzysąsiedzkich.

Jaką wartość miały te spotkania? Już z perspektywy czasu widzimy, że bardzo dużą. Przede wszystkim stworzyliśmy neutralne miejsce do tego, żeby sąsiedzi się ze sobą spotkali, chwilę porozmawiali i też trochę ponarzekali ;) Niektórzy mieszkańcy połączyli się w nieoficjalne komitety organizacyjne. Na jednym z osiedli rozwinął się temat wspólnego zagospodarowania podwórka, na innym stworzenia wspólnego placu zabaw dla dzieci. Są to początki, zalążki budowania się społeczeństwa obywatelskiego, które wymyśla jakąś inicjatywę i bierze na siebie odpowiedzialność jej zrealizowania.

“Odzew ze strony mieszkańców był niesamowity i ta radość i wdzięczność za stworzenie przestrzeni do spotkania! To nas uskrzydla i daje kopa do dalszych działań!” - mówi wiceprezeska Fundacji Ludzie z Natury i inicjatorka spotkań: Agata Klimek. “Każde ze spotkań ma inny charakter. Na przykład podczas jednego przeprowadziliśmy konsultację społeczną i przedstawiliśmy mieszkańcom projekt utworzenia miniogrodu z ławeczką”- kontynuuje. Co ciekawe, każde ze spotkań kończyło się pytaniem: “A kiedy następne?”. Na pewno za rok!

Wydarzenie odbyło się w ramach Akcji Masz Głos i było współfinansowane przez Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych im. Grzegorza Łapaja. Nasza firma - Klimek-Nieruchomości Sp. z o.o. - wsparła Fundację pod kątem logistycznym i organizacyjnym.