Klimek Nieruchomości
Sp. z o.o.

Biuro w Skarżysku-Kamiennej
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 41 252 87 30
biuro@klimek-nieruchomosci.pl

Plac Floriański 3
26-110 Skarżysko-Kamienna


Biuro w Szydłowcu
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 794 906 019
dorota.krupa@klimek-nieruchomosci.pl

1-go Maja 3
26-500 Szydłowiec


Księgowość
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 12:00 do 16:00

tel.: 41 252 87 42
ksiegowosc@klimek-nieruchomosci.pl


Dział techniczny
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 41 252 87 45
techniczny@klimek-nieruchomosci.pl


Rosnące ceny za ogrzewanie i za prąd wprawiają nas w obawy o przyszłość. Dlatego też coraz więcej mieszkańców szuka sposobów na oszczędności. Czy fotowoltaika może nam, mieszkańcom budynków wielorodzinnych, pomóc w kryzysie ekonomicznym? Tym tematem oraz technicznymi i praktycznymi kwestiami związanymi z instalacją fotowoltaiczną zajęliśmy się na spotkaniu “Fotowoltaika w moim mieszkaniu. Czy to się opłaca?”.

Zamieszanie wokół fotowoltaiki na blokach wielorodzinnych

Ogłoszone na początku tego roku projekty dotyczące zmian w dofinansowaniach do instalacji fotowoltaicznych na budynkach wielorodzinnych wprowadziły spory zamęt wśród mieszkańców. Artykuły były pełne często niezrozumiałych dla laika pojęć takich jak: prosument lokatorski, prosument zbiorowy, premia TERMO, OZE itp. Coraz częściej do mieszkańców zgłaszały się firmy oferujące indywidualne instalacje balkonowe. Aby wesprzeć w tej sytuacji mieszkańców oraz przedstawić im rzetelną analizę, jedna ze skarżyskich firm zarządzających nieruchomościami - Klimek Nieruchomości Sp. z o.o.- zorganizowała spotkanie informacyjne “Fotowoltaika w moim mieszkaniu. Czy to się opłaca?”.

Aby zapewnić wysoki poziom merytoryczny i ekspercki, spotkanie współorganizowała organizacja pozarządowa: Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.

Spotkanie miało miejsce 18 marca 2023 roku w Skarżysku-Kamiennej. “W ostatnim czasie internet został wręcz zalany różnymi, często wzajemnie wykluczającymi się informacjami dotyczącymi instalacji fotowoltaicznych na budynkach wielorodzinnych. Wielu mieszkańców martwiło się, że przegapią termin składania wniosków. Jako zarządca nieruchomości w Skarżysku-Kamiennej dostrzegliśmy potrzebę poukładania tych informacji, przedstawienia faktycznych możliwości technicznych oraz rzetelnych sposobów dofinansowania” - mówił inicjator wydarzenia Maciej Klimek, prezes Klimek Nieruchomości Sp. z o.o.

Fotowoltaika i wzrost ceny rynkowej mieszkania

Na spotkaniu obecny był ekspert i audytor energetyczny Pan Piotr Kukla z Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii oraz praktyk Pan Jacek Kowalczyk, zarządca nieruchomości z Myszkowa, który przeprowadził liczne inwestycje fotowoltaiczne na różnych wspólnotach mieszkaniowych. Podjęli oni wyzwanie wytłumaczenia prostymi słowami zmian w gospodarce energetycznej oraz sposobów na otrzymanie dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Celem spotkania było również pokazanie symulacji kosztów i zysków wynikających z montażu paneli, pomp ciepła w konkretnych skarżyskich budynkach. Prelegenci zwrócili uwagę, że montaż instalacji fotowoltaicznej na bloku nie tylko zmniejsza rachunki za prąd, ale również podnosi ceną rynkową mieszkań. Spotkanie szybko przerodziło się w żywą rozmowę specjalistów z uczestnikami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu!

Prezentacje do pobrania: