Klimek Nieruchomości
Sp. z o.o.

Biuro w Skarżysku-Kamiennej
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 41 252 87 30
biuro@klimek-nieruchomosci.pl

Plac Floriański 3
26-110 Skarżysko-Kamienna


Biuro w Szydłowcu
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 794 906 019
dorota.krupa@klimek-nieruchomosci.pl

1-go Maja 3
26-500 Szydłowiec


Księgowość
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 12:00 do 16:00

tel.: 41 252 87 42
ksiegowosc@klimek-nieruchomosci.pl


Dział techniczny
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00

tel.: 41 252 87 45
techniczny@klimek-nieruchomosci.pl


W dniu 18.11.2022 roku odbyło się pierwsze seminarium dla Członków Zarządów Wspólnot Mieszkaniowych pt. “MOC Wspólnoty. Wyzwania i możliwości w codziennych działaniach Wspólnot Mieszkaniowych”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację Ludzie z Natury oraz Klimek Nieruchomości Sp. z o.o. Projekt był współfinansowany ze środków Skarżyskiego Funduszu Wsparcia Inicjatyw Lokalnych im. Grzegorza Łapaja.

Seminarium zostało podzielone na dwie części. Pierwsza została poprowadzona przez trenerki dialogu z wrocławskiej Fundacji Dom Pokoju: Maję Zabokrzycką i Dorotę Whitten. Uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej dyskusji nad możliwościami ożywienia Wspólnoty Mieszkaniowej. Podczas burzy mózgów nad tym tematem zostało zaproponowanych wiele pomysłów, które zostały podzielone na pięć głównych kategorii / projektów: tereny zielone, integracja, wspólne naprawy i remonty, gospodarka odpadami, komunikacja.
W dalszym kroku uczestnicy pracowali w pięciu grupach nad jednym z wybranych projektów zastanawiając się nad tym, jakie kroki należy wykonać, aby móc go przeprowadzić we Wspólnotach Mieszkaniowych, jakie związane są z nim bariery, możliwości oraz jaki budżet byłby potrzebny i co można zrobić bezkosztowo. We wszystkich grupach podkreślano, że bardzo ważne i jednocześnie wymagające jest zaangażowanie szerszej grupy mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej w realizacji takich projektów.

Druga część została poprowadzona przez Macieja Klimka i Agnieszkę Janakowską z Klimek Nieruchomości Sp. z o.o. W formie wykładu ukazane zostały uczestnikom możliwości, które przewiduje Ustawa o Własności Lokali dla Wspólnot Mieszkaniowych, które mogłyby pomóc w realizacji działań wypracowanych w części pierwszej.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, aktywne uczestnictwo w naszej dyskusji, bardzo ciekawe pomysły oraz tak ciepłe przyjęcie naszej inicjatywy. Pokazuje nam to, że wielu mieszkańców skarżyska pragnie aktywnie brać udział w rozwijaniu dobrych relacji międzysąsiedzkich.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu “MOC Wspólnoty”. Kolejne wydarzenie w tej tematyce planujemy po Nowym Roku. Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 41 252 49 18.